yonad.cz - ubytujte se snadno

Kontaktujte nás:    formulářem | e-mailem
+420 412 554 286

Západočeské lázně ubytování hotel penzion

Nevelký region docela na západě Čech láká především k návštěvě „lázeňského trojúhelníka“, jehož pomyslné vrcholy tvoří trojice slavných lázeňských měst: Karlovy Vary, Mariánské lázně a Františkovy lázně. Lázeňství je typické pro celou oblast: doporučujeme procházky po kolonádách, ochutnávku lázeňských oplatek a návštěvu termálních pramenů. Lázně Kynžvart navíc nabízejí úchvatný zámek. Historické památky však můžete obdivovat i jinde: v Bečově nad Teplou, na hradě Loket či v zámku Chyše. Důkazem, že si zde na své přijdou i milovníci přírody, je CHKO Slavkovský les.

Hotely - ubytování v oblastivíce ubytování v
Západočeské lázně

od 750 Kč os./noc

Karlovy Vary

REZERVOVAT

od 475 Kč os./noc

Karlovy Vary

REZERVOVAT

od 640 Kč os./noc

Mariánské Lázně

REZERVOVAT

od 830 Kč os./noc

Mariánské Lázně

REZERVOVAT

od 650 Kč os./noc

Mariánské Lázně

REZERVOVAT

od 350 Kč os./noc

Konstantinovy Lázně

REZERVOVAT

od 700 Kč os./noc

Karlovy Vary

REZERVOVAT

od 400 Kč os./noc

Dobřív

REZERVOVAT

Lázeňská města regionu Západočeské lázně

Karlovy Vary Ubytování Karlovy Vary

Největší lázně Česka, které se těší zájmu našich i zahraničních turistů. Lázeňské město světového významu bylo založeno už ve 14. století Karlem IV. Nenechte si ujít městskou památkovou zónu s řadou pamětihodností – zpestření prohlídky nabízí podzemní vřídelní kolonáda. Dále muzeum, galerie, hvězdárna, koupaliště Rolava, Golf Resort Karlovy Vary a další.

Mariánské Lázně Ubytování Mariánské Lázně

Naše nejmladší západočeské lázně (první sezóna 1808) si rychle vydobyly věhlas. Navštívila je řada známých osobností (např. J. W. Goethe, F. Chopin, F. Kafka, R. Kipling či T.A. Edison) a jsou oblíbené i dnes. Město nabízí řadu památek, dále rozhledna Hamelika, Royal Golf Club. V okolí koupaliště Lido a rašeliniště Smraďoch s naučnou stezkou. Náš tip: Ski areál Mariánské lázně!

Františkovy Lázně

Malé, ale krásné lázně se špičkovým vybavením, městská památková rezervace. Krom kolonády a pramenů stojí za vidění Městské muzeum, Podivná rozhledna (Salingburg) a zámeček s restaurací. Milovníci sportu ocení Golf Resort Františkovy Lázně či moderní Aquaforum. Nedaleko stojí za navštívení přírodní rezervace SOOS.

Lázně Kynžvart

Lázeňské městečko nabízí kromě lázeňského komplexu s kolonádou především velkolepý zámek s cennými sbírkami a rozsáhlým parkem – je tam jedenáct rybníků! Nedaleko města naleznete zříceninu hradu Kynžvart ze 13. století. Milovníci přírody by si zase neměli nechat ujít nedalekou přírodní rezervaci Kladské rašeliny, která má pět částí: Tajga, Lysina, Paterák, Husí les a Malé rašeliniště.

Turistické cíle regionu Západočeské lázně

CHKO Slavkovský les

Rozsáhlá chráněná krajinná oblast Slavkovský les zabírá takřka celý „lázeňský trojúhelník“ mezi městy Karlovy Vary, Mariánské a Františkovy lázně. Má charakter paroviny, typická jsou rašeliniště a lesní komplexy – právě zde se tvoří cenné minerální prameny zásobující slavné lázně. Nejvyšší vrch Lesný (983 m n. m.). Skrz CHKO vedou turisticky značené trasy i cyklostezky.

Bečov nad Teplou

Malebné městečko ležící uprostřed CHKO Slavkovský les stojí za navštívení díky komplexu hradu a zámku. Gotický hrad byl založen už ve 14. století, dolní zámek pochází z doby baroka. Krom prohlídky expozice se nabízí procházka zahradními terasami, odkud je výhled na městskou památkovou zónu, dále naučná stezka na Šibeniční vrch. Náš tip: Muzeum motocyklů Bečov nad Teplou.

Hrad Loket

Románský královský hrad ze 13. století leží docela na západě Čech a je přístupný veřejnosti. Opevněné město s hradem bylo dříve nazýváno „klíčem ku Království českému“, dnes se jedná o oblíbenou památku. Turisty láká především pověst o zakletém purkrabí, který tu prý pro zlé skutky zkameněl. Kámen, který ho údajně představuje, by měl být nejstarším známým meteoritem na světě! Ve věži zas mají slavného loketského draka.

Zámek a pivovar Chyše

Obec Chyše se stejnojmenným zámkem leží mezi Karlovými Vary a Rakovníkem. Zámek, sídlo hraběcího rodu Lažanských, má krásné interiéry zpřístupněné veřejnosti. Součástí areálu je také pivovar se stylovou restaurací, jejíž kuchyně se vyznačuje tím, že se zde skoro všecko vaří právě na pivu! Zámek Chyše proslavil Karel Čapek, který tu pracoval jako domácí učitel.Copyright © 2006 - 2011 Online Travel Solutions s.r.o.

Online Travel Solutions s.r.o. :

´